Jak to celé přežít a nezbláznit se (57)

„Nebuď jenom figurkou, buď hráčem“

Tak vás zdravím v novém roce s dalším příběhem a pokračováním mé cesty k uzdravení. Jak už jsem vám říkala na instastories, rok 2018 by měl být pro všechny rokem zdraví. Doufala jsem, že tomu tak bude. Ale musím říct, že jsem v šoku. Vaše zprávy o zdravotních problémech, onkologických nemocech a prosbách o pomoc stále přibývá, což je mi strašně moc líto. Samozřejmě ráda bych pomohla vám všem. Proto píši své příběhy, abych vás navedla na směr, který mně pomohl a uzdravil. Taky vás chci podpořit v boji s těžkou nemocí.  Jen bych vás ráda, předem znovu upozornila, že nejsem žádný dealer nic nevyrábím, neprodávám, píšu jen svůj příběh o svém boji s rakovinou. Čtěte a neztrácejte naději.

 

Navážu znovu na minulý příběh, kde jsem vám psala o svém léčiteli, který chtěl zachránit svého otce se smrtelným nádorem na mozku. Bohužel otce nevyléčil, ale v bádání o tom, jak zničit nádory pokračoval dál. Jak jsem psala už v minulém příběhu,  tento muž mi přinesl novou naději, že nic není ztraceno a sílu bojovat. Samozřejmě nikdy není nic zadarmo a všechno přináší své pro a proti.

Léčitel mi začal vysvětlovat, že budu muset značně změnit své stravování, aby konopná léčba měla co největší účinky. „První věc, kterou uděláš bude, že půjdeš do lékárny, koupíš si papírové testy na měření PH v těle. Každé ráno půjdeš na lačno na toaletu a počůráš papírek, tím zjistíš jaké máš v těle PH“. Pokud bude nízké, nebo naopak příliš vysoké, otevíráš své tělo bakteriím a nemocem“.  Začal mi vysvětlovat, že tělo musí být v rovnováze a zásadité, ne překyselené, protože pak ničí zdravé buňky v těle.

Další otázka byla: „Jíš ráda sladkosti?“ Moje odpověď byla velmi rychlá: „Samozřejmě jsem na tom asi trošku závislá, nepotřebuji ani tolik jíst klasické jídlo, radši si dám čokoládu“. Léčitel se mrzutě na mě podíval a striktně mi řekl, že sladkostem právě odzvonilo. Začal mi vysvětlovat, že cukr, čokolády a všechny „umělé“ sladkosti jsou pro tělo velmi škodlivé a hlavně podporují růst nádorových buněk.  „Takže první krok, který pro své zdraví uděláš, bude ten, že vysadíš cukr a budeš se vyhýbat i jídlům, ve kterých je tzv. „nenápadně schovaný cukr“. Trošku jsem zbledla, rychle mi projelo hlavou, co jím od snídaně až po večeři a trošku mě udivil ten název „schovaný cukr“. Zeptala jsem se: „Jak to jako myslíš, nenápadně schovaný cukr“? Vysvětlil mi, že cukr je skoro všude – těstoviny, mléčné výrobky, různé saláty a slané zobání jako jsou křupky nebo chipsy.  Je potřeba kontrolovat výrobky v obchodě a pozorně sledovat jejich obsah.

A sakra, uvědomila jsem si, že všechny moje dobroty, které mám ráda, budu muset vyškrtnout z jídelníčku. Samozřejmě první otázka byla: „Čím si cukr nahradím, abych měla nějaký příjem energie“?  Odpověď byla rychlá: „Můžeš je vyměnit jedině za ovoce, ale pozor, je dobré si ho dát pouze dopoledne a ne ve velkém množství, protože i když je to přírodní cukr, je to zkrátka cukr“. A další věc na kterou mě upozornil, byla, že pravděpodobně přijde absťák a výkyvy nálad, protože cukr je jako droga. A když je tělo zvyklé na pravidelné dávky cukru, bude to pro něho velký šok. Řekl: „Připrav si pevné nervy a sílu tak na dva až tři týdny“.

Léčitel pokračoval: “ Tak cukr bychom měli. Další věc, kterou budeš muset při léčbě vynechat je maso, protože i to není v dnešní době čisté, často je vyhnané hormonem a pro větší účinnost zelené léčby musíš být vegetariánka a přijímat jen rostlinné bílkoviny“. To znamenalo vynechat i ostatní mléčné produkty jako bylo mléko, sýry nebo jogurty, které jsem pravidelně snídala se sladkým müsli. Maso samotné mi nevadilo. Kuřete jsem měla už po krk,  protože jsem ho jedla po každém cvičení – přece kvůli bílkovinám a pevným svalům. Rozloučit se s hovězím steakem nebo carpacciem, které jsem vždycky měla za odměnu asi taky zvládnu.  Ale s čím jsem se nedokázala smířit a co mě pořád projíždělo hlavou byla rozlučka s cukrem: „To už si ani kávu a čaj neosladím? A co maminčiny a babiččiny dezerty? Žádná čokoláda? Jak tohle zvládnu a co budu jíst?“.

Dívala jsem se na léčitele nešťastným pohledem. Vysvětlil mi, že je to o mých prioritách, jestli se chci uzdravit, vzdát se toho co mám ráda, být na sebe tvrdá a nebo jestli chci být jako ovce a jít klasickou lékařskou cestou, která mi může pomoci, ale jen na určitý čas. Léčitel mi řekl, že má opravdu hodně pacientů s nádorovým onemocněním, i ty nad kterými doktoři už mávli rukou, zlomili hůl a poslali je domů ať se rozloučí s rodinou a zemřou v klidu doma ve své posteli. Světe div se, ale ti co se zakousli, nechtěli odejít na druhý břeh a začali bojovat o svůj život, jsou pořád tady.

Samozřejmě moje další otázka na léčitele byla: „Proč konopný lék, který zabírá na smrtelné nádory, není v nemocnici doporučený umírajícím pacientům jako poslední naděje?“ Na jednoduchou otázku, jednoduchá odpověď“. Léčitel se pousmál a říká: “ Tady se bohužel nejedná o uzdravení lidí, tady jde hlavně o peníze. Víš kolik doktorů za mnou přichází, abych léčil je nebo jejich rodinu, když i oni jsou nemocní a teče jim do bot? A víš proč? Protože i oni si tu „chemickou sračku“ nechtějí pustit do těla? Je to otázka peněz a farmacie, tzv. bílé mafie a kdo je v čele se radši ani neptej. Tady nejde o to, ty lidi vyléčit, tady jde o to si nahrabat. Když porovnáš kolik stojí onkologická léčba a na kolik by vyšla ta přírodní, tak by to už pro někoho nebyl takový zlatý ráj“.

Když o tom začnete přemýšlet, má to všechno jistý smysl a zapadá to do sebe, jako puzzle.  Vždycky je to jen na nás, jestli budeme figurkou a nebo hráčem. A já jsem se rozhodla, že budu tím hráčem. Pozvedla jsem hlavu vzhůru a řekla: “ Dobře jdu do toho naplno a poslechnu tě ve všem. Já chci žít, milovat a užívat si každý den na plno“.  Léčitel se pousmál a řekl: „To je dobře, jsi krásná,  mladá holka, které by bylo škoda, ty máš být zdravá, užívat si života a lámat chlapům srdce“….

 

Sdílet článek:

7 komentářů

Napsat komentář
 1. Ph tela se nemeni. Telo ma silne mechanismy k tomu, aby se tam nestalo. Odkyselovani je zhola zbytecne.

  1. Přesně tak, z medicínského hlediska je to nesmysl, ale lukrativní 😉

  2. To je ale nesmysl, Kurt Tepperwein Pryč s kyselostí, rakovina má ráda kyselé prostředí, 4 …5 ..5,5 , tělo musí mít zásadité prostředí, čili 7…7,5.

 2. Denisko,

  fandím Ti, ale nemůžeš věřit všemu. Překyselení organismu je mýtus a jak už píše někdo výše, velmi lukrativní mýtus. Nehledě na to, že počůráním papírku z lékárny zjistíš jaké aktuální pH Tvé moči, ne celého těla. V moči to kolísá od 4,5-8. Ale Tvoje tělo netvoří přece jen moč.
  Pokud by opravdu došlo k překyselení organismu, tak bys už nežila. Jediné, co můžeš mít překyselené, je žaludek, jinak je to opravdu jen výmysl.

 3. Dobrý den, píšu proto, že jsem si vzpomněla, že Masarykova univerzita nedávno publikovala video s výsledky výzkumu, kdy vědci zjistili, že některé kosmetické přípravky a opalovací krémy s UV filtrem způsobují změny v buňkách lidského těla, tedy někdy i rakovinu. Nejedná se o všechny UV filtry, pouze o jeden druh – látku s velice dlouhým názvem. K Vašemu boji bych tedy doporučila nepoužívat opalovací krémy a kosmetiku s UV filtrem. Bohužel je to již asi rok a odkaz již nemohu najít. Ale jednalo se o seriózní průzkum, článek nebo video by tedy měly být někde v této rubrice: https://www.online.muni.cz/veda-a-vyzkum Ještě to není definitivně potvrzené a popsané, proto se to zatím neobjevilo oficiálněji. Držím palce! 🙂

  1. Moc děkuji za tip mrknu po tom. Díky a hezký den

 4. Kolik mu platíte?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

O mně

Ahoj, jmenuji se Denisa…

… a tohle je můj blog hlavně o zdravém vaření. Před časem jsem se totiž rozhodla začít líp jíst a měnit svůj život, kvůli Evženovi. Tak říkám nádoru, co mám v hlavě a tvářil se ze začátku docela nevinně.

Můj příběh

Facebook

Odebírejte články

Už vám neunikne žádný nový článek nebo recept.