Zdraví s Celltherou

Ahoj přátelé, tak vás po delší odmlce zdravím. Upřímně být mámou na mateřské a dělat u toho svoji práci je docela náročné, tak se omlouvám, že na web dlouho nepřišel žádný recept ani rozhovor. Ale, řekla jsem si, že to musím napravit a hlavně vám napsat, jak podpořit své zdraví v této nejisté době. 

Můj manžel byl od konce září pořád na hromadě, nachlazený a s bolestí hlavy a škrábáním v krku. Klasické kapky do nosu a farmaceutické léky chvíli zabrali, ale nemoc se vracela po pár dnech vyléčení zase zpátky. Obvyklá otázka: „Jak mohl být nemocný, když žije s Denisou, která má zdravou stravu, bylinky a všechno možné?“. No jak se správně říká: „Kovářova kobyla chodí nejvíc bosa“. Tak přesně tak to je u nás. Manžel je trošku neposlušný a nenechá si moc poradit. 😀

Ale naštěstí objevil v Brně skvělou kliniku, která se zabývá spíše celostní medicínou a hledá řešení, kde najít příčinu nemoci a jak vás uzdravit. Což zajímá hlavně i mě, v této nemocné době a taky jako onkologického pacienta. Líbí se mi, že klinika má stejné motto jako já: „Když existuje cesta od zdraví k nemoci, musí existovat i cesta od nemoci ke zdraví“. A tak jsem začala tuto kliniku taky navštěvovat a zase více se soustředit na své zdraví a imunitu. Chodím pravidelně na infůze vitamínu C, k posílení mého zdraví a na Thiogammu – kyselina alfa- lipoová, která chrání proti rakovině, zabíjí nádorové buňky, pomáhá proti chronickým nemocem včetně Parkinsonovy a Alezheimerovy choroby, snižuje chuť na sladké a zpomaluje stárnutí.

Dovolte mi abych vám v krátkosti představila kliniku Celltheru, která se zabývá hlavně o regenerativní medicínu, to znamená způsob léčby, který nevsází na chemické léky a látky, ale spíš na hojivý potenciál vlastního těla a taky na posilování imunitního systému a zvyšování odolnosti člověka vůči nějaké potenciální nemoci. 

Lékaři kliniky Cellthera uplatňují komplexní přístup, k vašemu zdraví a ten zahrnuje detailní rozbor dosavadních zdravotních problémů, historií vašich nemocí a problému, aby lépe porozuměli vašemu současnému zdravotnímu stavu a mohli najít to nejlepší řešení právě pro vás. Nemusíte se bát, že budete dlouho čekat v čekárně, nebo na daný objednaný zákrok, jak je tomu v dnešní době ve zdravotnictví. Všichni lékaři mají profesionální přístup a starají se o své klienty, tak jak by to mělo být správné.

Na klinice Cellthera se můžete setkat s nejmodernějšími léčebnými metodami a postupy. Ty využívají a umocňují především přirozený potenciál vašeho těla k uzdravení. Mezi tyto postupy patří zejména využití tzv. regenerativní laeserové terapie, dále pak využití hojivého potenciálu vašich kmenových buněk a posílení vašeho imunitního systému. Všechny léčebné postupy, které klinika využívá jsou velmi bezpečné a snaží se, aby nebyly podávány žádné chemické léky, ale naopak aby podporovali přirozený způsob hojení a využili přirozený způsob hojení k vašemu uzdravení. 

Moc se mi líbil přístup celé kliniky Cellthera, nikdo na vás nepůsobí nadřazeně a celková komunikace s doktory je velmi příjemná a to je velmi důležité, mluvit s pacientem pozitivně a nevytahovat hned negativa. Tento přístup si velmi dobře pamatuji ze své minulosti. Nemocný člověk opravdu nechce slyšet, jaký léčebný postup musí přijmout, kolik mu zbývá času, a že jsou jen dvě možnosti léčby. Naopak v Celltheře vám poskytnou informace o možnosti optimální léčby právě pro vás a vy budete ten, který se bude svobodně rozhodovat o způsobu léčení. Časem opravdu zjistíte, že klinika si váží svých pacientů a záleží jim na úplném uzdravení, pokud je možné a reálné. 

Cellthera má opravdu velmi dobré výsledky s pacienty po cévní mozkové příhodě, tzv. mozkové mrtvici nebo pacienty s onkologickým onemocněním a metastázujícím onemocněním. Všichni tito pacienti se uzdravili, nejen díky spolupráci s lékaři, ale taky aktivním přístupem, že se chtějí sami opravdu uzdravit. Opravdu velký úspěch a já za sebe musím říct, že mám velkou radost, že něco takového tady v tom našem Brně máme.

Ráda bych vám představila pana profesora MUDr. Jaroslava Michálka Ph.D, vedoucího lékaře kliniky Cellthera, kterého jsem zároveň poprosila o krátký rozhovor.

Profesor Michálek je český lékař, atestovaný pediatr , imunolog a onkolog, který se zaměřuje zejména na regenerativní medicínu s využitím kmenových buněk a buněčných terapií. V letech 1993-2011 působil na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně. V letech 2000-2003, absolvoval zahraniční vědecko – výzkumný pobyt na Univerzitě v texaském Dallasu v Americe. Výzkum byl zaměřen na využití kmenových buněk při transplantaci kostní dřeně u onkologických pacientů. V roce 2010 založil kliniku Cellthera, jako nestátní zdravotnické zařízení.

Jsem moc ráda, že v naší medicíně se najdou lékaři, kteří se zabývají i alternativní léčbou, která je pro mě velmi zajímavá a věřím v ní. Sama jsem jedním z příkladů, že to jde i jinak a proto jsem se pana Profesora zeptala na pár otázek. Moc děkuji za váš čas a vaše odpovědi.

Co vás vedlo k tomu studovat medicínu? Je ve vaší rodině ještě
další lékař? 

Můj otec chtěl ze mě mít matematika, abych byl po něm. Je totiž stále významným českým matematikem, zejména v oboru pravděpodobnosti a
statistiky. Já jsem ale tíhnul k medicíně, protože mi přišlo zajímavé dozvědět se více o tom, jak funguje naše tělo, co mu prospívá a co mu škodí. Dalšího lékaře v rodině nemáme.

Jako lékař jste se nejdříve specializoval na pediatrii, co vás vedlo k
imunologii a onkologi9?

Po studiích na Lékařské fakultě v Brně jsem nastoupil na 1. Dětskou kliniku,
kde byly léčeny, mimo jiné, onkologicky nemocné děti. Na jednu stranu to
může být stresující, když máte léčit malé dítě s rakovinou. Na druhou stranu mi to připadalo fascinující hledat cestu k uzdravení velmi těžce nemocného dítěte, které může brzy zemřít, pokud rychle nezahájíme příslušnou léčbu.
Bylo to v 90. letech minulého století, kdy pokroky v léčbě dětských nádorů šly mílovými kroky dopředu a nám se dařilo více než 90% dětí uzdravit. Vždy přitom musíte podpořit imunitní systém, aby porazil rakovinu, čili pro mne bylo skloubení dětského lékařství, onkologie a imunologie zcela přirozené. V současné době stále čerpám ze zkušeností, které jsem získal při léčbě dětských onkologických pacientů se stále větším důrazem na přirozenou schopnost imunity chránit své tělo, pokud k tomu má dostatek prostředků. Tím myslím zejména vitamíny, minerály a další esenciální látky, které si tělo samo neumí vyrobit a je velmi žádoucí je dodávat zvenčí.

V roce 2007 jste byl jmenován profesorem Masarykovy Univerzity,
bavilo vás učit studenty a předávat jim informace jak pomáhat
lidem?

Ano, bavilo mne předávat odborné zkušenosti studentům a rozvíjet v nich
schopnosti uzdravovat nemocné.

Taky jste byl na stáži v Texasu, ohledně vědecko-výzkumného
studia kmenových buněk. Co vás na tomto oboru nejvíce zajímalo a
proč jste si ho vybral?

Moje tříletá stáž na University of Texas v Dallasu v letech 2000-2003 vycházela z touhy více se věnovat výzkumu v oblasti imunity po transplantaci kostní dřeně u onkologických pacientů. Mým úkolem bylo najít bezpečnější způsob podání kmenových buněk od jiného zdravého dárce onkologicky nemocnému tak, aby došlo k obnově krvetvorby po vysokodávkované chemoterapii a přitom aby pacient dobře přijal cizí kmenové buňky bez nežádoucích reakcí. Díky skvělému týmu vědců i lékařů, se kterými jsem mohl spolupracovat, se podařilo provést i 2 menší klinické studie v Houstonu a Bethesdě, které prokázaly klinický efekt i bezpečnost nového léčebného postupu transplantace kmenových buněk.

Co vás motivovalo založit si svoji vlastní kliniku?
Hlavní motivací byly inovativní moderní postupy, které jsem chtěl využívat při léčbě a hlavně při uzdravování nemocných. Standardní postupy uplatňované v českých i zahraničních nemocnicích mohou být účinné, ale časem mohou selhávat. Mně vždycky bavilo hledat nové bezpečné a účinné cesty, jak pro nemocného a zejména onkologicky nemocného člověka najít optimální léčebný postup šitý na míru.

Čím se vaše klinika zabývá?
Klinika Cellthera se zabývá zejména regenerativní medicínou. Možná se ptáte, co to znamená taková regenerativní medicína? Regenerace značí opravu nebo obnovu poškozených buněk, tkání a orgánů, které mohou trpět určitou mírou opotřebení, tak jak stárneme. Jde nám tedy především hledání optimální cesty k plnému zdraví za pomoci přirozených mechanismů a využití vlastní regenerační schopnosti těla. Naše imunita je totiž nastavena tak, aby nás celý dlouhý život dobře chránila, pokud jí k tomu vytvoříme dostatečně dobré podmínky a dopřejeme jí dostatečnou dodávku všech těch esenciálních látek, tj. vitaminů, minerálů, esenciálních mastných kyselin, které si tělo samo neumí vytvořit. Týká se to také léčení a uzdravování z rakoviny, protože nádorový proces je vždy spojen s velmi oslabenou imunitou. Na klinice Cellthera se také zabýváme regenerací kloubů, které jsou často bolestivé a využíváme přitom vlastní kmenové buňky, které mohou dokonale regenerovat klouby.

Vaše klinika Cellthera je tak trochu odlišná, od všech ostatních, dá
se říct, že se zabýváte tzv. celostní medicínou a řešíte problémy
pacientů jinou formou léčby než klasickou léčbou, proč? Co vás k
tomu přimělo.

Vycházím z toho, že tělo má úžasnou schopnost regenerace. Jde jenom o to
správně využít buněk imunitního systému a podpořit je v jejich ozdravném
procesu. Také se věnujeme hodně stresové zátěži, která provází a spouští
prakticky všechna chronická onemocnění, rakovinu nevyjímaje. Pokud k nám zavítá člověk s rakovinou, často bývá vystrašený samotnou nemocí, následky a nežádoucími účinky chemoterapie nebo radioterapie. Někdy ho vystraší standardní onkolog, který mu řekne: „už vás nic neuzdraví“, tím ale myslí pouze, že ho neuzdraví samotná standardní onkologická léčba. U nás se dozví, že existuje mnoho jiných způsobů, jak své zdraví a svou imunitu
podpořit tak, aby se uzdravil. Samozřejmě zázraky neumíme, ale bez víry
pacienta ve své uzdravení, není možné ho uzdravit.

Jakou léčbu doporučujete onkologickým pacientům? A jaký je váš
názor na radioterapii a chemoterapii?

Komplexní a individualizovaný přístup je vždy na místě, zejména u
onkologicky nemocných. Radioterapie i chemoterapie má jistě své místo
v rámci standardní onkologické péče, často však působí jen v počátečních
stádiích rakoviny nebo tehdy, když potřebujeme zmenšit národovou masu. Při dlouhodobějším opakování cyklů chemoterapie narůstá rezistence nádorových buněk a také narůstá množství i závažnost nežádoucích účinků. Je proto nutné velmi pečlivě vážit, kdy převažují přínosy a kdy rizika spojená s podáváním standardní chemoterapie a radioterapie.

Z čeho myslíte, že vzniká rakovina? 
Je mnoho faktorů, které mohou vést ke vzniku nádorového bujení. Ať už se
jedná o vliv různých toxických chemikálií, těžkých kovů, radioaktivního záření či virů. Vždy však je přítomno oslabení imunity dlouhodobou stresovou zátěží. Ještě jsem neměl ve své ambulanci člověka s rakovinou, který by neuvedl žádnou stresovou zátěž v posledních 10-20 letech před propuknutím rakoviny.

Jaké stravování a léky doporučujete pacientům?
Je to samozřejmě individuální, nelze na to jednoduše odpovědět. Nejprve
člověka s rakovinou trochu vyzpovídám, abych se dozvěděl více o jeho
zdravotním stavu a životním stylu a pak teprve jsem schopný mu poradit, co ve stravě preferovat a čeho se vyvarovat. Zaujala mě vaše pestrá nabídka infuzí. Které patří mezi nejpopulárnější, a které byste doporučil nejvíce na podporu imunity v této době?
Zjednodušeně řečeno, infuzní terapie na naší klinice sleduje zejména 2 cíle:
podpořit imunitu a detoxikovat. Vysoké dávky vitaminů, které často dlouhodobě chybí vyčerpaným a unaveným lidem, lidem trpícím bolestmi, jsou vždy dobrým pomocníkem. Látky, které používáme k detoxikaci, zlepší funkci orgánů v těle, ulehčí práci imunitě a obnoví harmonii tělesnou i duševní.

Taky propagujete Bicom terapii, můžete ji v krátkosti představit,
čím je zajímavá pro vaše pacienty a jaké jsou výsledky?

Metoda Bicom vznikla v Německu a spočívá na biorezonanční analýze
jednotlivých částí těla. Vychází z principu, že každá molekula, každá látka
kmitá o určité frekvenci, kterou lze zachytit, analyzovat a případně využít
léčebně. Pacient tedy usedne do pohodlného křesílka a my se podíváme přes analýzu mnoha frekvenčních spekter na jeho orgány. Zda jsou oslabené, jaká je jejich zátěž např. chemikáliemi, mikroby, těžkými kovy. Nejčastěji metodu Bicom používáme u chronicky nemocných pacientů včetně onkologických.
Výsledkem analýzy Bicom pak může být přesnější pochopení zdravotních
potíží, což nám může významně pomoci v jejich odstraňování.

Je něco v čem byste se chtěl posunout ještě dál?
Určitě je stále co objevovat. Baví mě, kdy vidím, že mohu pro své pacienty
udělat něco pro zlepšení jejich zdraví. Pro onkologické pacienty se nyní nově otevírá možnost protinádorové vakcíny, což jistě posouvá možnosti v léčbě pokročilých stádií rakoviny. Dále se začínám zabývat hloubkovou detoxikací pomocí čištění krve, která významně uvolní ruce imunitě při odstraňování nádorových buněk z těla.

Více informací se dozvíte na webových stránkách www.celltheraclinic.cz

Sdílet článek:

4 komentáře

Napsat komentář
  1. Dobrý den, článek je moc hezký, ale obsahuje několik gramatických chyb a po typografické stránce by bylo dobré sjednotit zarovnání bloků textu, ať to nevypadá tak děsivě.
    Děkuji, pravidelná čtenářka

  2. Zajímavý a věcný článek a takové články v dnešní době rozhodně nejsou. Vím, o čem mluvím, protože tak trochu sedím u internetu a sem tam čtu. Váš článek mě přesvědčil a určitě se sem vrátím 🙂

  3. Pro všechny, kdo toto čtou:
    Jsem lékařka, onkoložka. Tím bych asi začala. Za ty léta své praxe jsem viděla nejhorší průběhy, nejhorší a nejbolestivější osudy, ale také hodně dobrého. Máme nějaký zdravotnický systém, který, pokud se podíváte z nadhledu, funguje skvěle. Máme spoustu lékařů, myslím, že já sama jsem jedním z nich, kteří daleko-předaleko nad rámec toho, co mají zaplacené (ano, peníze jsou u lékaře důležité, budete se divit, ale titulem chleba nezaplatím) se věnují pacientům, studují, vzdělávají se, vychází vstříc. Že se mi rozpadla rodina, to jenom tak na okraj, to nikoho nezajímá, vždyť „mám poslání“.

    Ten zdravotnický systém jak ho tady popisuju, je z pohledu pacienta strašný. Ano, sama vím dobře, jaké to je, čekat na ambulanci tři-čtyři hodiny, pak se dívat na doktora, jak deset minut něco píše, občas na mně hodí pohled, strčí mi do ruky recept a nazdar. Ano, znám to dobře z obou stran. A nejenom kvůli tomu chápu všechny, kteří hledají alternativu, ať v jídle (zde platí ono známé- pokud nepomůže, rozhodně neuškodí), nebo na různých klinikách.

    PROČ píšu: protože paní Denisa nemá pravdu a dělá reklamu naprostím šarlatánům. Věřím, že po tom, čím si prošla, tomu sama věří, pravdou ovšem zůstává, že CellThera je jenom nablýskané předražené pozlátko. Ano, pacient se tam cítí skvěle. Aby ne, podívejte se na ty ceny. Že je pan „profesor“ Michálek lékařem, je pravda, pracoval na IHOK FNB a sám dobře ví, proč už nepracuje. Je to chytrý člověk, zároveň ví, že to, co prodává- odpornou falešní naději, která spoustu lidí vysála z peněz. Onkologové, ti lidi, kteří zasvětili častokrát za cenu nepředstavitelných obětí svůj život medicíně- onkologii, ti, kteří dennodenně potkávají to neštěstí v megadávkách a snaží se pomoct (a ano, už třeba nejsou usměvaví, jsou jenom lidi, jsou unavení, vyhořelí, semletí neskutečnou administrativou, buzerací od všech míst, svázaní pojišťovnama, vedením, atd., atd., atd.), tak ti pana „profesora“ znají.

    Paní Denise držím pěsti, držela jsem v době, kdy byla nemoc, Evžen, spící, držím i teď, když se podle očekávání probudila. Vím dobře, o čem mluvím. Nicméně tento článek je doopravdy obří šlápnutí vedle. Prosím, onkologičtí pacienti, vy, kteří máte na sobě to největší břemeno, odpusťte nám, když jsme někdy nevrlí, odpusťte sestrám, dalšímu personálu, a třeba i tomu systému. Bojujeme v zákopech a snažíme se pomoct. Navíc se Vám léčby, o které si třeba vedle na Slovensku pacienti mohou nechat pouze zdát! A zejména Vás prosím, a to hlavně ty pacienti, kteří mají aktivní onkologické onemocnění a nepřehazují zrovna peníze vidlama- „klinice“ CellThera se vyhněte obloukem.

    1. Děkuji krásně jste to popsala…
      Tak nějak si takových klinikách myslím svoje….a to jsem letos 18 let po ukončené léčbě 4.stadium lymfosarkomu

      Taky se snažím přírodní cestou jít…ale s rozumem hlavně psychicky být odolná,
      Přírodní věci od Diochi zařazuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

O mně

Ahoj, jmenuji se Denisa…

… a tohle je můj blog hlavně o zdravém vaření. Před časem jsem se totiž rozhodla začít líp jíst a měnit svůj život, kvůli Evženovi. Tak říkám nádoru, co mám v hlavě a tvářil se ze začátku docela nevinně.

Můj příběh

Facebook

Odebírejte články

Už vám neunikne žádný nový článek nebo recept.