„Na kus řeči“ (3)

Radost pro druhé

Jaký jste měli prodloužený víkend? Můj byl skvělý, a to nejen díky mojí rodině, ale i dobročinné akci, které jsem se mohla zúčastnit a udělat tak radost pár lidem v brněnské Dětské nemocnici.

Před pár dny mi volala kamarádka Lucka, jestli bych neměla zájem přijít na charitativní akci pro oddělení onkologie v Dětské nemocnici. Celé to pořádala známá DJka, modelka a blogerka Míša Salačová. Doslova mi řekla: “Je to pro děti a maminky z onkologického oddělení, které budou určitě rády, když uslyší příběh o tvé nemoci a tvém novém stravování.”. Moje odpověď byla jasná a rychlá: “Samozřejmě přijdu velmi ráda a přinesu něco dobrého!”.

Hned jsem si vzpomněla na sebe, jak ležím v nemocnici v zoufalých chvílích, nudě a jak jsem byla vděčná za každé malé rozptýlení. Když jsem viděla, jak úžasný den připravila Míša pro menší i větší pacienty a jejich rodiče, byla jsem naprosto nadšená a opravdu mě to zahřálo u srdce, že i já můžu trochu pomoct ostatním. V takových chvílích je skvělé odehnat z hlavy chmury alespoň na chvíli a přála bych si víc takových skvělých lidí.

Pro zlepšení nálady a povzbuzení maminek a pacientů pozvala Míša manikérky, vizážistku, kosmetičku a další zajímavé lidi. Maminky si alespoň na chvíli odpočinuly, povykládaly a odcházely s rozhodně lepší náladou.

Moje kamarádka Lucka připravila pro děti zábavný workshop, kde modelovaly dobroty z fondánu a skvělý dort pro všechny.

Můj úkol byl jasný. Povykládat maminkám a některým mladším pacientkám celý svůj příběh, jak jsem skončila v nemocnici, čím jsem si prošla a jak to celé dopadlo. Vysvětlila jsem jim jak se stravuji, čemu se vyhýbám a jaké jsou moje výsledky v současné době.

Byl to skvělý pocit dodat druhým trošku pozitivní energie a vidiny na lepší zítřky. Člověk by se totiž neměl opravdu nikdy vzdávat!

Samozřejmě jsem připravila pár dobrot ze svých oblíbených receptů a taky jsem přinesla na ochutnávku skvělé zdravé sladkosti bez cukru, které pro mě připravily holky z My kitchen. Tímto jim samozřejmě moc děkuji! Nebudu lhát, i já jsem ochutnala a bylo to skvělé jako vždycky. A byla jsem moc ráda, protože všichni byli ze zdravého mlsání opravdu nadšeni a překvapeni, jak můžou chutnat dezerty bez cukru.

Jak píše Míša na svých facebookových stránkách – coolbrnoblog, byla to velmi příjemná a povedená akce. Moc ráda se přijdu podívat na nějakou další, protože podpořit, rozveselit, vykouzlit úsměv na tváři a zpříjemnit lidem pár chvil v této situaci je opravdu k nezaplacení.

Jedno velké díky všem!!!!

A moc doufám, že se mi podařilo přesvědčit další lidi, že dobře jíst je opravdu základ a přináší to obrovské změny. Sama jsem toho velkým důkazem!


Sdílet článek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

O mně

Ahoj, jmenuji se Denisa…

… a tohle je můj blog hlavně o zdravém vaření. Před časem jsem se totiž rozhodla začít líp jíst a měnit svůj život, kvůli Evženovi. Tak říkám nádoru, co mám v hlavě a tvářil se ze začátku docela nevinně.

Můj příběh

Facebook

Odebírejte články

Už vám neunikne žádný nový článek nebo recept.